Planuj i promuj posty wygodnie, intuicyjnie, w jednym miejscu

Creator Studio dla początkujących i nie tylko

Creator Studio to coś dla twórców filmowych na Facebooku. Niby przypomina bardziej „Studio Twórców” z YouTube, ale wierzcie mi, że pokochacie go za intuicyjny interface i po prostu przyjazność. Za co ja go polubiłam?

Za postowanie na instagramie i planowanie postów, za wszystkie obsługiwane fanpage w jednym miejscu, szybkie przeklikiwanie się pomiędzy profilami, po prostu za wszystko 🙂 lub prawie wszystko 😉 Dziś skupię się na dwóch cechach.

Planowanie postów, czyli zakrzywianie kontinuum

Nie, nie piszę tego tekstu na żywca, ani nie przygotowuję tego posta tu i teraz. Zrobiłam to w zupełnie innych okolicznościach i czasie. Mogłabym powiedzieć, że wiem, o której mnie czytacie, więc dopasowałam się do algorytmu i lepszych zasięgów… No i ok, wiem, ale przede wszystkim mogłam zasiąść do przygotowania materiału dokładnie wtedy, kiedy miałam na to czas i wenę. Facebook od dawna daje możliwość „planowania postów”, czyli przygotowania ich z wyprzedzeniem i publikowaniem w konkretnym czasie. I choć jest naprawdę dużo lepiej z tym narzędziem niż jeszcze 2 lata temu, to nadal Manager Reklam i planer po prostu bywał irytujący, zawodny, mało intuicyjny i dla uczestników szkolenia wywoływał strach w oczach.

Postowanie z komputera na Instagramie

Laptop to nie jest narzędzie do śmigania po instagramie. Ale jeśli do tej pory męczyliście się z publikowaniem ze smartfona, wrzucaniem opisów, a czasem po prostu planujecie sobie odpuścic internety na kilka dni podczas urlopu, to wreszcie macie miejsce, gdzie zaplanujecie nie jeden, ale całą serię. Wystarczy wybrać znaną ikonkę i każde kolejne przyciśnięcie „Utwórz post” pozwoli Wam stworzyć nową publikację na insta. 


A gdzie to planowanie? 

Jak zamiast przycisku „Publikuj teraz” wybieramy „Zaplanuj”. To dość dziwny moment, bo w rozwiniętym pasku, musimy jeszcze raz wybrać „zaplanuj”. Wtedy rozwinie się zakres dat do wyboru → wybieramy → przycisk „Zaplanuj” i voila! Wystarczy, że wejdziemy do zakładki zaplanowane i mamy pełny przegląd. 

Trzymam kciuki za Wasze pierwsze próby. A ja już niebawem napiszę, co jeszcze to cudne narzędzie potrafi.

Paula