Webinar „4 zmiany, które uodpornią firmę na znaczący spadek zamówień”

Czyli w kilku słowach o przeprowadzonym przez nas webinarze dla użytkowników czołowego systemu ERP – Vendo.ERP – stworzonym dla firm produkcyjnych. Do tego podpowiedzi: po co taki webinar producentom? Co im dał, z czym wyszli, no i co nas zaskoczyło?

Vendo.ERP to producent oprogramowania dedykowanego dla produkcji. Znamy się, bo kiedy oni rozpoczynali ekspansję, zaprosili JBS EUROPE do pomocy. W 5 lat urośli prawie sześciokrotnie. Stąd, gdy spotkaliśmy się z Bartłomiejem Luxem, doświadczonym konsultantem w zakresie rozwoju biznesu i jednym ze wspólników spółki, do której należy Vendo.ERP i aktualizowaliśmy sytuację na rynku (a jest co aktualizować) – szybko wpadliśmy na pomysł wspólnego webinaru, który konkretnie odpowie jakie w pierwszej linii działania pomogą ochronić się przed spadkami zamówień. 

Idea fix i co to dało?

Wiedzieliśmy, że na rynku pojawia się sporo wiedzy z zakresu marketingu, sprzedaży, więc nie chcieliśmy powielać już dostępnego zakresu. Dodatkowo odbiorcami mieli być producenci, a to grupa, która lubi konkret. Dlatego to na nim się skupiliśmy. Przygotowaliśmy 4 bardzo konkretne zmiany, które nie tylko nie warto, ale wręcz trzeba wdrożyć, żeby myśleć o odporności na spadki zamówień. Do każdej zmiany przygotowaliśmy konkretny przykład z naszych projektów – z liczbami, rezultatami, genezą itd. Tak, by każdy mógł łatwo odnieść te rozwiązanie do siebie.

Co nas zaskoczyło?

Skupiliśmy się na bazie użytkowników oprogramowania Vendo.ERP. To, czego się nie spodziewaliśmy i nas bardzo pozytywnie zaskoczyło to fakt, że:

  • Webinar bez specjalnej promocji (jednokrotny mailing) wypełnił się uczestnikami, 
  • Uczestnicy chcą więcej i wydaje się, że trafiliśmy w punkt z potrzebą. Dzięki podsumowaniu udało się stworzyć listę niezbędnych tematów do omówienia

Co z tym zrobimy?

Odkryliśmy, że sposób w jakim mówimy do firm inżynierskich ma bardzo dobry odbiór. Dlatego na pewno powtórzymy webinar i poszerzymy grupę docelową. Wprowadzimy też kilka zmian.
O najbliższym terminie powiadomimy Was wkrótce!

Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie https://jbseurope.pl/uslugi/